Jdi na obsah Jdi na menu
 


Annie Fahave

 

 

Obrazek

1. 7. 2010 nás navždy opustila, byla nejlepší fenkou našeho života a zůstává stále s námi. 

barva: černá s pálením

pohlaví: fena

datum narození: 19. 2. 2006

RTG DKK:   A (0/0)

Svod dorostu: splněn při svodu a bonitaci v Jihlavě 15. 10. 2006

Zkoušky: ZVOP (11. 4. 2009 - Podkost)

 

Z Annie vyrostla krásná fenka. Na výstavách většinou získáme nějaké to ocenění, ale to pro nás nemá až zase takový význam. Největší radostí je pro nás její oddanost a zápal s jakým brání své území a smečku. Annie je pro nás ztělesněním psa, kterého jsme si přáli mít.

Ještě jen doufám, že se páníček odhodlá a udělá s ní nějakou zkoušku. Protože ona by ji zvládla s přehledem. Pro páníčka je ochotná udělat cokoliv za jeho chválu a pohlazení.

 

Jak jsme si pořídili Annie

 

Annie jsme si pořídili po tom, co přítel musel dát uspat fenku ovčáka Ritu. Byl půl roku bez psa a řekl, že zahrada je bez něj jako bez života. Myslela jsem, že opět bude chtít štěně ovčáka, ale jednoho dne přišel a řekl, že chce beaucerona. Koukala jsem na něj jako "tele na nová vrata". V životě jsem o tomto plemenu neslyšela ani slovo, a tak přišel na řadu internet. Nahledala jsem informace, prohlédla fotky a beauceron se mi zalíbil. Jala jsem se tedy shánět štěně. Bohužel to nebylo tak jednoduché, jak to vypadalo. Na všechny inzeráty, které jsem našla, mi byla dána záporná odpověď, že bohužel už žádné štěně nemají. Až jsem jednoho dne narazila na CHS Fahave, kupodivu neměli ještě štěňátka zamluvena. Domluvila jsem schůzku a přijeli jsme se na malé špuntíky podívat. Všichni byli moc krásní, ale už jsme věděli, že chceme jedině fenku. Druhá návštěva proběhla obdobně, nemohli jsme si vybrat, měli jsme tři favoritky. Eva se nás ptala, co s fenkou budeme chtít dělat, nějaký sport nebo výcvik. Když jsme jí sdělili, že chceme štěňátko na zahradu na hlídání, tak se trošku zarazila. Asi čekala nějakou ohromující odpověď jako agility, výcvik dle IPO nebo něco takového. Po chvilce jsme se nechali umluvit, že tedy absolvujeme aspoň svod dorostu a jednu výstavu, ale nic víc. Chtěli jsme prostě jen hlídacího psa. Při třetí návštěvě už jsme museli nakonec zvolit a vybrali si právě Annie, jméno nám bylo také nabídnuto. Blížila se chvíle, kdy jsme si měli pro Annie přijet, těšila jsem se jako malá holka. Měl to být pátek, když Tonda přijel, běžela jsem ven, že jedeme k Evě pro Annie, ale on napřed trval na tom, že mám něco vyndat z kufru. Otevřela jsem kufr auta a tam leželá malá Annie a byla z toho celá rozpačitá. Tonda si ji domů přivezl už ve středu a přede mnou to zvládl utajit až do pátku. Bylo to krásné překvapení v kufru. O té doby je Annie naše společnice na všech cestách a dovolených. Perfektní hlídač, ať už zahrady a nebo auta, a bezva psí kamarád. Evě jsme asi udělali taky trošku radost, protože s ní jezdíme aspoň po výstavách. Prostě jsme udělali kompromis a máme jak výstavního, tak hlídacího psa :o))).

 

Rodokmen:

    

I. generace
II. generace
III. generace
otec: 
ICh. Ufo de la Montagne du Seigneur
Ch.F Oslo de la Horde du Bois Perdu
Lucky du Val du Tremblay
Lorraine du Domaine de la Groux
Niffa des Assiers
Ch.F  Lapon des Assiers
Diffa des Assiers
matka: 
Ch. Beata z Lhotecké linie
ICh Eastwod Clint Fedar
Ch. Art z Vrábské tvrze
Calamity Jane Fedar
Daisy z Opatovických rovin
Ch. Ars Mafra CS
Ch. Arsi Robito

 

Ch. Beata z Lhotecké linie

Obrazek

  • tituly: Ch. ČR, CAJC, Klubový vítěz mladých, CAC, r. CACIB ........
  • zkoušky: ZVOP, ZZO, ZM, ZVV1, ZVV2, ZMT, ZOP, ZPU1, ZPU2, SchH A

 

více zde 

 

 

 

 

ICh. Ufo de la Montagne du Seigneur

Obrazek

 

  • tituly: ICh., Ch. A, SR, Klubový šampion práce a krásy, 2x BIG, 15x BOB, BOD, CACIB, r. CACIB, r. BIG, CAC, CAJC, CACA, CWC, HPJ........
  • zkoušky: IPO1, IPO2

       více zde